ЖИТТЄВА СТЕЗЯ ГАЛИНИ ЖМУРСЬКОЇ

ПОДІЇ ТА СУСПІЛЬСТВО

ВІЗИТКА. ЖМУРСЬКА Галина Степанівна (на фото) народилася 11 квітня в мальовничому селі Червоне Петропавлівської сільради на Нововоронцовщині. З Похвальним листом закінчила місцеву восьмирічну школу. Навчалася в Нововоронцовському сільськогосподарському технікумі бухгалтерського обліку, а в 1981 р. завершила в  Каховському радгоспі-технікумі, здобувши професію бухгалтера. Початок її трудової біографії випав за рік після закінчення навчального закладу, на 11 квітня, у день її народження. Працювала бухгалтером наступного контролю Нововоронцовського відділення Ощадбанку №5426. У її трудовій книжці лише один запис. Трудовий стаж Галини Степанівни у системі Ощадбанку майже 37 років. Про неї вміщені статті в енциклопедичному довіднику «ЗНАЙОМТЕСЬ:НОВОВОРОНЦОВЦІ», вид-во «Наддніпрянська правда», Херсон,2008, с.150; довідково-краєзнавчій енциклопедії «НОВОВОРОНЦОВЩИНА – ПЕРЛИНА УКРАЇНИ», Херсон,2019, вид-во ХМД. Про неї неодноразово в позитивному контексті писали Херсонська обласна газета «Наддніпрянська правда», незалежна громадсько-політична газета Херсонщини «Новий день», нововоронцовська райгазета «Ленінський шлях» – «Вісті Нововоронцовщини». Її чоловік Володимир Іванович закінчив Мелітопольський державний інститут  механізації сільського господарства та зарекомендував себе справжнім професіоналом і одним із найдосвідченіших викладачів Новоронцовського СТК Товариства сприяння обороні України. Подружжя дало гідну путівку в доросле життя дітям:Ользі й Вадиму.

  1. МОЛОДІСТЬ – КРИЛА ТРУДОВОГО ЗЛЕТУ

У ТРУДОВИЙ колектив Нововоронцовського відділення Ощадбанку Галина Жмурська влилася у 19-річному віці, на руках із дипломом технікуму й новою золотою обручкою на середньому пальці правої руки. Сумлінно працювала на посадах контролера-касира, бухгалтера, економіста 1-ї категорії, головного бухгалтера. А з 2006-го – один із кращих на Херсонщині керуючий Нововоронцовського ТВБВ №10021/086 філії Херсонського обласного управління АТ «Ощадбанк».

Перспективну, енергійну та сповнену великого бажання працювати в банківській сфері, Галину Жмурську з радістю прийняв колектив Нововоронцовської ощадкаси на чолі зі тодішнім авторитетним у районі та області завідуючим Поліною Василівною ТИКМАН. І хоча з тих пір сплило багато часу, вона зі вдячністю і хвилюючим щемом у душі згадує безкорисливість і доброту колишніх бухгалтера Таїсію Ігорівну БАБУЦЬКУ,завідуючу комори Ніну Федорівну СТАРОДУБ, касира Наталю Андріївну ШВАЙЧУНОВУ,головних бухгалтерів Ольгу Іванівну ЗГОНИК,Наталю Вікторівну СИЛАЄВУ і Тамару Вікторівну ЗАВІРЮХУ, керуючого відділення ощадкаси Любов Михайлівну ВИСКУБ,економіста Аліну Георгіївну ГАНЬ,бухгалтера1-ї категорії Олену Анатоліївну БІЛОКОНЬ та інших досвідчених і наділених життєвою мудрістю колег по роботі.

– У куточках мого серця на все життя збереглася відданість обраній трудовій стежині, – зі хвилюванням поділилася пані Галина. – Нею на всі майже 37 років трудового стажу стало місцеве відділення Ощадбанку України –  Я все життя намагалася нести велику відповідальність перед клієнтами й усією банківською системою, аби не втратити їхню довіру. Якщо на початку мою увагу лише привертали пачки грошей, які слід було добре рахувати, то з часом казначейські білети в моїй уяві значно виросли в ціні. Ніколи й ні за яких обставин не мала бажання й спокуси заволодіти бодай чужим карбованцем. З давніх-давен відомо:гроші люблять тишу, а ще потребують неусипного щоденного контролю. Нечесні люди в банку працювати не зможуть! Раніше в нашому районі діяли лише філії банків:Ощадбанку та «України».Гадаю, не погрішу проти істини: у той  час від клієнтів не було відбою. А це всі колгоспи та радгоспи, промислові та торгівельні підприємства, установи,організації. Їх обслуговувало наше відділення Ощадбанку. Перші тижні праці в банку мене вражав незвичний потік до головної каси купюр і монет малих та великих номіналів. І якщо виявляли розбіжність у звіті бодай на 5-10 копійок, документ ретельно перевіряли заново. Й, що відрадно, результат завжди був позитивний!

  1. ДІТИ ТА ВНУКИ – ЗЕМНА РАДІСТЬ

ДЛЯ МОЛОДОГО подружжя Галини та Володимира Жмурських народження первістка –донечки Ольги – стало дуже радісною подією в їхньому та близьких житті, а також іспитом перед її величністю Долею. А за три роки їхні люблячі серця знову схвилює народження синочка Вадима, продовжувача фамілії славного роду Жмурських!

Ось що повідала автору пані Галина: «Наша донечка Оля звила сімейне гніздечко з Віталієм Ніколишаком у сусідній Дніпропетровщині. Зять чудова людина, працьовитий і над усе на світі кохає Олю та піклується про двох діточок. Він – підполковник запасу поліції, нині військовослужбовець Збройних сил України. Наша внучка Катя – учениця 6 класу. Не перебільшую: дівчинка любить співати українських пісень, активна учасниця аматорського дитячого танцювального колективу. А молодша внучка Валерія –дошкільник, також, як і її сестричка,захоплюється танцями.

ВІЗИТКА. Ольга Володимирівна ЖМУРСЬКА (по чоловікові Ніколишак) добре навчалася в Нововоронцовській ЗОШ№1, закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ МВС України та Київську національну академію внутрішніх справ. Капітан поліції. Працює слідчим слідчого відділення Амуро-Нижньодніпровського відділу поліції ГУ НП у Дніпропетровській області. На її та колег рахунку не одне розкриття небезпечних злочинів проти особистості, державної та приватної власності, порушення громадського порядку тощо. Удостоєна відзнаки 1-го ступеня слідчого відділу вищеназваного ГУ НП, а також Почесної грамоти начальника ГУ НП у Дніпропетровській області «За відзнаку в службі». Її у 2012 р. заохочено медаллю Міністерства оборони України «За співпрацю зі Збройними силами України». А ще тато й мама виховали доньку вимогливою до себе й інших, чесною, працьовитою, ввічливою зі людьми.

   

Брат Ольги Вадим досить успішно закінчив факультет права і фізичного виховання Харківського державного педагогічного інституту ім. Григорія Сковороди. Інспектор групи швидкого реагування Апостолівського відділу поліції ГУ НП у Дніпропетровській області. Лейтенант поліції. Користується авторитетом і повагою як у колег-поліцейських, так і населення, а також земляків на малій батьківщині – у містечку Нововоронцовці.

– Навчаючись у Нововоронцовській ЗОШ№1, синочок Вадим завжди був нашим надійним помічником, а про його щиру синівську любов до рідних і до України можна розповідати й розповідати, – не перебільшила його мама Галина Степанівна. – Він ніколи не цурається найважчої роботи, а навпаки, займається корисними справами. Пригадую, під час навчання в інституті, всі місяці літніх канікул присвячував роботі зі спортивною юнню в українському Криму. Завдяки цьому, наш син удосконалював педагогічну майстерність. Ми дуже любимо й пишаємося своїми дорослими дітьми, зятем та внуками.

  1. КЕРІВНИК –ОБЛИЧЧЯ КОЛЕКТИВУ

НЕЗАПЕРЕЧНИМ авторитетом серед працівників Нововоронцовського ТВБВ10021/086 упродовж багатьох років користується його керуюча Галина Степанівна Жмурська. Й у Нововоронцовському районі та за його межами її поважають за високий професіоналізм, чесність, людяність, щедрість душі й, найголовніше, відданість банківській справі,зокрема Ощадбанку України. Всі майже 37 років праці ця ще молода й красива, привітлива, коректна й дуже уважна до запитів клієнтів жінка-керівник, невтомно й гідно виправдовує довіру начальника філії Херсонського обласного управління АТ «Ощадбанк» Володимира Юрійовича ДУБРОВСЬКОГО та інших іменитих банкірів нашої області!. Її поважають тисячі людей не тільки в рідному степовому краї, а й у сусідній Дніпропетровській області! Та чи не найголовніша справа її життя – невтомна багаторічна праця в системі Ощадбанку. Її нагороджено Дипломом-подякою Голови правління Ощадбанку України Андрія Григоровича ПИШНОГО (2017), почесними грамотами Нововоронцовської райдержадміністрації, грамотами та дипломами-подяками Херсонського обласного управління Ощадбанку. Та чи не найвищою відзнакою залишається висока оцінка її професіоналізму й служіння людям!

– Від знайомих довідалася, що готуєте розповідь про Галину Степанівну Жмурську, й тому  вирішила скористатися нагодою, висловивши не лише власну, а й багатьох мешканців райцентру думку, – звернулася до журналіста шанований приватний підприємець, мама двох високоосвічених дорослих синів Марина Макарівна ШЕПТАЛ. – Ця високої культури жінка не один десяток років працює в системі Ощадбанку. Її ввічливість,повага до людей, чесність – ось еталон для кожної людини, а працівників банків особливо! З Нововоронцовським відділенням Ощадбанку України співпрацюю понад сім років. Обслуговування клієнтів тут бездоганне! Безперечно, також заслуга в цьому  Галини Жмурської!

Нововоронцовська філія Ощадбанку України має сучасну будівлю. А всередині зроблено все, навіть, для найвибагливішого клієнта. Також створено нормальні побутові умови не лише для банківських працівників, а й клієнтів. Щире бажання і заповітна мрія пані Галини, аби теперішній трудовий колектив, що сформувався у 2006 р.,  дружною командою працював аж до виходу на заслужений відпочинок.

Як скромна людина, пані Галина промовчала, що й сама, як керівник, та її підлеглі доклали немало праці, аби приміщення відділення Ощадбанку стало затишним, привабливим і зручним для клієнтів та обслуговуючого персоналу.

Поруч із Г.С.Жмурською сьогодні плідно працює її заступник Юрій Володимирович АНЧУГОВ,котрий незабаром стане виконуючим обов’язки керуючого. За плечима у нього успішне навчання в Новокаховському політехнічному інституті:тут здобув спеціальність «Економіка підприємств».Заохочений за сумлінну працю дипломами-подяками та грамотами обласного управління АТ «Ощадбанк». Понад 7-річний трудовий стаж дозволить пану Юрію гідно продовжувати добрі традиції професійного й дружного колективу молодих банкірів.

– Працьовитістю й високим інтелектом також не обділені головні економісти роздрібного бізнесу Наталя Вікторівна БЕРЕЖНА й Любов Сергіївна СУШКО, завідуючий сектору касових операцій Інна Георгіївна КОВАЛЬЧУК,головний економіст ММСБ Ігор Ігорович РЯЗАНЦЕВ,контролер-касир Оксана Миколаївна ЧОРНОМОРЕЦЬ, економіст 1-ї категорії Олександр Володимирович ШВАЙЧУНОВ, техпрацівник Анна Миколаївна СОКОЛ, – заслужено оцінила колектив Галина Жмурська. – Всі, без винятку, працівники банківської установи зарекомендували себе якнайкраще!

Для красивої й розумної жінки-матері Галини Степанівни Жмурської Ощадбанк став єдиним на трудовому шляху. Саме завдяки обраній життєвій стезі вона досягла зримих успіхів у праці й професійних висот.

– У житті людини мають місце не завжди стандартні ситуації,та коли щиро віддана родині й обраній  справі всього життя, ніщо не зможе стати на перешкоді! –  переконана пані Галина. – Нашій молодій банківській зміні від усієї душі бажаю з честю продовжувати славні традиції, досягти професійних висот, сімейного затишку й тепла, особистого щастя!

Ось як відгукнулася одна працівниць відділення Ощадбанку про героїню нашої розповіді: «Як керівник, Галина Степанівна стала для нас другою мамою, хоча й не по крові. Ця жінка випромінює добро й оптимізм».

  Микола ГУРЕПКО, член Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України, журналіст Всеукраїнської інформаційної агенції «Журналісти проти корупції».

Автор нагороджений відзнакою Президента України,медаллю «За працю і звитягу», Почесною грамотою Верховної Ради України«За особливі заслуги перед Українським народом» та нагрудним знаком.

Фото Ірини КОШАРСЬКОЇ, редактора Нововоронцовської районної газети «Вісті Нововоронцовщини» та з архіву родини ЖМУРСЬКИХ.

Лютий 2019 р.