Відбулося засідання консультативно-дорадчої ради

Відповідно до плану роботи районної ради відбулося чергове засідання консультативно-дорадчої ради з питань забезпечення діяльності місцевого самоврядування в Нововоронцовському районі та його розвитку. Провів засідання голова районної ради М.М.Бідний. В роботі консультативно-дорадчої ради взяли участь селищний  і сільські голови району: Марчук В.В. – Нововоронцовський селищний голова, Мовчан О.В.– Золотобалківський сільський голова, Левечко О.Я. – Новоолександрівський сільський голова, Табачюк Н.Г. – в.о. Гаврилівського сільського голови, Грицик А.В. – Дудчанський сільський голова, Вансович О.Я. – Біляївський сільський голова, Беззубко М.Д. – Любимівський сільський голова, Яровий О.В. – Миролюбівський сільський голова, Сігаєв К.О. – Петропавлівський сільський голова, Карнаухий Ю.О. – Хрещенівський сільський голова, керуючий справами виконавчого апарату Нововоронцовської районної ради Величко Л.М., радники голови Нововоронцовської районної ради Семенюк Н.М., Мураєнко А.Ю., завідувач сектору з юридичного забезпечення та комунальної власності Макєєва А.Г., головний спеціаліст сектору з юридичного забезпечення та комунальної власності, секретар  консультативно-дорадчої ради  Лотарьов Є.Л.

Відкриваючи консультативно-дорадчу раду Бідний М.М. наголосив на важливість питань, що внесені на обговорення.

Членами консультативно-дорадчої ради розглянуті та обговорені проблемні питання, що стосувалися галузі освіти та охорони здоров’я.

В районі була створена і працювала робоча група, яка об’їхала всі місцеві ради з метою напрацювання шляхів вирішення питання щодо спів фінансування з сільських бюджетів видатків на оплату праці технічному персоналу шкіл. Це дасть можливість виплатити заробітну плату технічному персоналу загальноосвітніх шкіл в жовтні-листопаді поточного року.

Учасники консультативно-дорадчої ради були ознайомлені з табличними матеріалами щодо потреб та можливостей районного бюджету, аналізом надходження додаткової дотації на заробітну плату технічному персоналу в 2018 році та її зменшення на 30% в 2019 році. Відповідно з районного бюджету збільшені видатки на дані цілі в 2 рази (1,056 млн. грн. в 2018 році та 2,122 млн. грн. за 10 місяців 2019 року). Кожен учасник мав можливість висловити свою пропозицію.

Головою районної ради М.М. Бідним було також наголошено на тому, що для завершення процедури реорганізації КЗ “Нововоронцовська ЦРЛ” в комунальне некомерційне підприємство “Нововоронцовська центральна районна лікарня Нововоронцовської районної ради” необхідні кошти до кінця поточного року в сумі  1 млн. 200 тис. грн. Це дасть можливість лікарні виконати всі умови Національної служби здоров’я України, укласти з нею договір та на пряму отримувати фінансування з 2020 року. В іншому випадку, лікарня продовжуватиме фінансуватися з районного бюджету. А цього допустити не можна.

Обговорення питань з окремих позицій було досить емоційним. Проте, з заключним висновком погодились всі – без оптимізації навчальних закладів ці ж самі проблеми будуть актуальними і в наступному бюджетному році.