ВІДБУЛАСЯ ХLУІІІ СЕСІЯ НОВОВОРОНЦОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

В залі засідань районної ради 22 квітня   відбулась ХLУІІІ сесія Нововоронцовської  районної ради сьомого скликання.

Відкрив сесію та головував на пленарному засіданні голова Нововоронцовської районної ради Бідний М.М.

В зв’язку з обмежувальними заходами щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції на території Нововоронцовського району   сесія районної ради проводилася з обмеженою кількістю  запрошених осіб.

У  сесійну залу були запрошені лише депутати районної ради, керівництво Нововоронцовської районної державної адміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, в.о.директора КНП «Нововоронцовський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Мєлєнтьєва В.В. та в.о.директора КНП «Нововоронцовська центральна районна лікарня» Діденко О.Є.

У  роботі сесії взяли участь 15 депутатів із 26. В порядку денному пленарного засідання визначено до розгляду 6 питань.

Як і на попередній сесії, майже всі питання були спрямовані на прийняття заходів щодо запобігання виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, та попередньо детально вивчені на засіданнях профільних депутатських комісій.

Так, одноголосно депутати   затвердили зміни до районної програми  «Здоров’я нації» на період до 2022 року, що стосувались створення матеріального резерву в сертифікованих засобах індивідуального захисту, пального, деззасобів, антисептиків та фінансування видатків на утримання місць обсервації для здійснення заходів, спрямованих на запобігання протидії поширенню коронавірусу; виплати  матеріального заохочення  медичним працівникам, які мають безпосередній контакт з хворими щодо яких виникла підозра на коронавірусну інфекцію; придбання рентгенологічного комплексу з системою цифрового перетворення рентгенівських знімків. Обсяг фінансування з різних бюджетів  – 3 млн. 775 тис. грн.

При розгляді даного питання голова районної ради М.М.Бідний зауважив, щовиділених коштів недостатньо для  боротьби з коронавірусною інфекцією, ще необхідно  близько одного мільйона гривень. Тому рішення було прийнято з  доповненням: районній державній адміністрації вишукати джерела фінансування заходів районної комплексної програми «Здоров»я нації» на період до 2022  року, що стосується профілактики та недопущення поширення коронавірусу в районі.

Затвердили депутати і зміни до районної програми  цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки  Нововоронцовського району на 2019-2022 роки, що стосувались збільшення обсягу коштів до 100 тисяч гривень на придбання засобів індивідуального захисту (противовірусних костюмів,  взуття, рукавиць, окулярів, респіраторів, масок та іншого),  дезінфікуючих засобів та пального; облаштування та утримання карантинних блокпостів – 20 тисяч гривень; оплати послуг та організації поховання померлих осіб від коронавірусної хвороби (COVID-19) – 200 тисяч гривень.

Також депутати затвердили зміни до районного бюджету, якими виділили кошти (за рахунок вільного залишку бюджетних коштів, що склався на 1 січня поточного року) на утримання Блокпосту та проведення заходів запобігання та нерозповсюдження коронавірусної інфекції (придбання засобів індивідуального захисту,  дезинфікуючих засобів, предметів побутової хімії, пального та інше) – 20500 гривень.

За рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам кошти в сумі 1548000 грн. спрямовані по загальноосвітніх закладах району, у яких збільшилась кількість учнів у 2019-2020 навчальному році (всього 31 дитина) та усунено фінансову незабезпеченість по заробітній платі.

За рахунок  субвенції з державного бюджету кошти в сумі 265900 грн. грн. спрямовані на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет. 

Затверджені зміни у розподілі видатків районного бюджету на 2020 рік, в частині зменшення видатків на загальну суму 1226800 грн, в тому числі капітальних – 720000 грн.  Це економія бюджетних коштів по незахищених видатках установ та закладів, що фінансуються з районного бюджету, використання коштів іншої субвенції, переданих з районного бюджету сільським та селищному бюджетам на утримання місцевих закладів дошкільної освіти та фінансування заходів районних програм.

Вивільнений фінансовий ресурс у сумі 1226800 грн. спрямовано, в першу чергу, на проведення першочергових видатків з попередження розповсюдження нової короновірусної інфекції (СОVID–19), а саме:

– облаштування та утримання в період карантину відділення обсервації, використання засобів індивідуального захисту, деззасобів, антисептиків, пального тощо для захисту працівників закладу  та  пацієнтів  – 249800  грн.;

– виплату матеріального заохочення медичним працівникам центральної районної лікарні та районного центру первинної медико-санітарної допомоги, які мають безпосередній контакт з хворими щодо яких виникла підозра на коронавірусну інфекцію та на оплату праці працівників відділення обсервації –  450000 грн;

– використання засобів індивідуального захисту, деззасобів, антисептиків, пального тощо для захисту працівників районного центру первинної медико-санітарної допомоги  та  пацієнтів  – 100000 грн.;

– поховання померлих від Covid-19 – 20000 грн.;

– виплату заробітної плати працівникам територіального центру соціального обслуговування, які надають соціальні послуги за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв`язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю  грн та придбання засобів індивідуального захисту, деззасобів, антисептиків, пального – 150000 грн.

А  також кошти у сумі 257000 грн. депутати  спрямували на виплату розрахункових технічному персоналу загальноосвітніх закладів району.

За рахунок субвенції в сумі 223680 грн. з Нововоронцовського селищного,   Біляївського, Гаврилівського, Дудчанського, Золотобалківського, Любимівського, Осокорівського, Новоолександрівського, Хрещенівського сільських бюджетів кошти  відповідно спрямовані на заходи протидії захворюваності та поширенню короновірусної інфекції. Також відповідно до рішень сільських, селищної рад здійснені зміни до цільового призначення коштів та спрямовані на оплату праці технічного персоналу загальноосвітніх закладів.

Крім того,  депутати  затвердили  звіт   про виконання районного бюджету за 2019 рік.

На   сесії також обговорені питання та прийняті відповідні рішення  стосовно внесення змін до штатної чисельності та структури КЗ «ДОТ ім.І.Бережного» та інших   питань.