ВІДБУЛАСЯ ХLІУ СЕСІЯ НОВОВОРОНЦОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Відбулась ХLІУ сесія Нововоронцовської  районної ради сьомого скликання.

Відкрив сесію та головував на пленарному засіданні голова Нововоронцовської районної ради Бідний М.М.

В роботі сесії взяли участь 20 депутатів із 26.

Порядок денний пленарного засідання депутати затвердили з доповненнями.

Згідно порядку денного та регламенту розглянуто 12 питань, серед них:

затверджено звіт          про виконання районного бюджету за перше півріччя  2019 року;

районну програму  сприяння розвитку громадянського суспільствана на 2020-2024 роки. Виконання заходів цієї програми сприятиме реалізації проектів і програм  громадських організацій району.

Також депутати затвердили зміни до районного бюджету в частині спрямування коштів за рахунок перевиконання планових показників районного бюджету за 9 місяців поточного року

для лікарні на:

 • придбання комп’ютерної техніки для лікарів – 140.000 грн.;
 • придбання медичної ліцензії – 8.000 грн.;
 • виплату розрахункових медперсоналу – 113.500 грн.;
 • придбання програмного забезпечення – 36.000 грн.;

для центру первинної медичної допомоги на:

 • оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 102.000 грн.;
 • придбання вакцини для медпрацівників – 30.000 грн.;
 • відшкодування вартості препаратів інсуліну – 12.000 грн;

для закладів освіти району на:

 • виплату заробітної плати технічному персоналу загальноосвітніх закладів району – 437.500 грн.;
 • придбання путівок для відпочинку дітей з інших регіонів – 8.100 грн..

Для надання матеріальної допомоги за зверненням громадян – 30.000 грн. та надання послуг за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю – 60.000 грн..

На утримання доріг в зимовий період – 10.000 грн.

 За рахунок субвенції з Нововоронцовського селищного, Біляївського, Дудчанського, Гаврилівського, Любимівського, Осокорівського сільських бюджетів кошти відповідно спрямовані на оплату праці технічних працівників Осокорівської, Любимівської, Гаврилівської, Дудчанської шкіл, поточний ремонт і придбання меблів та комп’ютерної техніки для загальноосвітніх та медичних закладів, харчування учнів, утримання шкільних автобусів та ін..

За рахунок субвенції з державного бюджету кошти в сумі 71.806 грн. передані відділу освіти, молоді і спорту районної державної адміністрації на оплату праці фахівців за проведення корекційно-розвиткових занять з учнями з особливими освітніми потребами.

Розглянуто депутатами і рішення  Петропавлівської та Михайлівської  сільських рад щодо передачі у спільну власність територіальних громад  сіл, селища Нововоронцовського району Михайлівської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та комунальної установи «Навчально-виховний комплекс загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – дошкільний навчальний заклад Петропавлівської сільської ради». Врахувавши рекомендації постійної депутатської комісії з питань планування, бюджету, соціального розвитку та комунальної власності рада прийняла до спільної власності територіальних громад  сіл, селища Нововоронцовського району дані об»єкти.

Звітували на сесії про результати роботи та  свою діяльність керівники комунальних закладів та установ: районного методичного кабінету (Нікольченко В.А.) та районного центру дитячої творчості Федоренко О.В.

В порядку контролю за  виконанням районних комплексних  програм заслухані звіти про хід виконання програм:

 • щодо захисту прав дітей та запобіганню бездоглядності серед них на період до 2021 року;
 • «Розвиток людського капіталу Нововоронцовського району» на 2017-2021 роки;
 • індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2012-2020 роки по Нововоронцовському району.

Також на сесії начальник Нововоронцовського відділу Бериславської місцевої прокуратури Зіневич Д.В. поінформував депутатів про стан законності боротьби їз злочинністю, охорони громадського порядку на території Нововоронцовського району і результати діяльності місцевої прокуратури за 7 місяців 2019 року.

Бурхливим було обговорення питання щодо перерозподілу залишків освітньої субвенції. Непроста дискусія з цього питання мала свій початок на засіданні постійної комісії  з питань планування, бюджету, соціального розвитку та комунальної власності.

Сільські голови, голова районної ради пропонували придбати шкільний автобус для Осокорівської школи, де транспорт по даті придбання такий же як і той, що обліковується в Нововоронцовській школі. З різницею, що в Осокорівці він щодня перевозить дітей, а в Нововоронцовці «невиїзний», бо ні школа, ні селищна рада не спрямовують ресурси на підтримання шкільного автобуса в робочому стані.

Аргументи озвучувались різні. Основний – що автобус потрібний для Нововоронцовської школи, бо вона буде опорною.

Більшістю депутати прийняли рішення про придбання шкільного автобусу для Нововоронцовської ЗОШ№1 «яка буде реорганізована та стане опорною». Особливу наполегливість та активність в прийнятті цього рішення проявили депутати районної ради, що проживають в селищі Нововоронцовка.

Проте, створення опорної школи в Нововоронцовці залишається відкритим.

Постановою КМУ від 19.06.2019 №532 затверджено положення «Про освітній округ і опорний заклад освіти» яким визначено поняття засновника опорного закладу.  На даний час саме цим нормативно-правовим актом визначені два суб’єкти, що мають повноваження  створювати опорні заклади освіти – це об’єднані територіальні громади або районні ради.

Крім того, створити опорний заклад можливо лише серед закладів загальної середньої освіти, що є в управлінні та виключно  на конкурсній основі відповідно до затверджених умов.

То ж залишається чекати або змін в українському законодавстві, або передачі селищною радою шкіл у спільну власність територіальних громад району.