Ти в пам’яті моїй, Афганістан

15 лютого 2020 року виповнюється 31 рік із дня завершення найбільш масштабної та трагічної війни в Республіці Афганістан. Вона  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти.

Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – також наш співвітчизник.  За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.

Цей день  – не тільки данина пам’яті загиблим, але і вираз глибокої вдячності всім, хто повернувся додому, хто чесно і мужньо виконував свій військовий обов’язок.

14 лютого 2020 року відбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан «Ти в пам’яті моїй, Афганістан».

На  цих урочистостях голова  Нововоронцовської районної ради М.М.Бідний за дорученням Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) вручив медалі «За заслуги» І та ІІ ступеня Колошиній І.І., Штаньку В.М. та Чирку Ф.Ф., а також Почесні грамоти  Мандриці В.М., Колошину О.В. та Подяку Чоботку А.Д.

В своєму вітальному слові голова районної ради  М.М.Бідний  зазначив: «…війна стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей – тих, хто безпосередньо знаходився на Афганській землі, і тих, хто безмежно довгими й тривожними днями і ночами чекав вдома повернення своїх синів,  чоловіків, батьків, коханих, друзів. За  10 років протистояння загинули майже три  тисячі наших співвітчизників.

Священною є пам’ять про героїзм, мужність при виконанні інтернаціонального обов’язку, готовність платити найдорожчу ціну – своє життя». Від  імені депутатського корпусу, виконавчого апарату районної ради він подякував ветеранам війни в Афганістані, бойових дій на території інших держав за героїчний подвиг, приклад мужності і вірності військовому обов’язку та побажав мирного неба, любові рідних, шани близьких, здійснення задумів, злагоди і добра!

По закінченню концерту  учасники урочистостей поклали квіти до пам’ятника  воїнам-інтернаціоналістам.