Придбано 7 автомобілів для сільської медицини

Право на отримання медичної допомоги є одним із головних прав людини, гарантоване Конституцією України.

Первинною ланкою в надані медичних послуг жителям Нововоронцовського  району  є комунальний заклад «Нововоронцовський  районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

На сьогоднішній день в його складі функціонують 13 фельдшерсько-акушерських пунктів та 6 амбулаторій, що обслуговують майже 22 тисячі жителів району, які проживають в 19 населених пунктах.

Медичні працівники фельдшерсько-акушерських пунктів та лікарських амбулаторій  вдень і вночі, незалежно від погодних умов, долають кілометри задля надання першої допомоги хворим.

А від вчасності її надання інколи залежить життя пацієнта.

Тому забезпечення  власним транспортом сільські медичні заклади, а значить покращення доступності медичних послуг сільським жителям стало одним з пріоритетних  напрямків діяльності Нововоронцовської районної ради у 2017 році.

Ініціював  та означив перспективи  і шляхи вирішення  питання по забезпеченню транспортом  сільську медицину  району голова Нововоронцовської районної ради  Бідний М.М. 

Розуміючи, що власні  доходи районного бюджету в 2017 році необхідно буде  спрямовувати  на забезпечення оплати праці технічному персоналу шкіл,  в зв’язку з його недостатнім  обсягом за державним нормативом, були направлені численні звернення до  державних та обласних  структур щодо виділення коштів  на придбання  автомобілів.

За сприяння  народного депутата України Одарченка Ю.В. район на ці цілі отримав 800 тис. грн.. державних коштів. 

Не залишив  поза увагою  районну  ініціативу  і голова  Херсонської обласної ради Мангер  В.М.  – 640 тис. грн.. обласного бюджету  при співфінансуванні 153 тис. грн..  з районного  направлені  на придбання автомобілів для  сільських медичних закладів.

Певний час  знадобився для підготовки та проведення  процедури закупівлі автомобілів.

Цілі досягнуто.  Придбано 7 автомобілів  для сільської медицини – 22 грудня  2017 року автомобілі доставлено  в КЗ «Нововоронцовський  районний центр первинної медико-санітарної допомоги», а 26 грудня 2017 року урочисто,  на зібранні громадськості  біля районного Будинку культури,  голова Нововоронцовської  районної ради  Бідний М.М. вручив ключі  від машин очільникам  територіальних громад  та  завідуючим сільськими медичними закладами  сіл Осокорівки, Дудчан, Хрещенівки,  Любимівки, Нововоскресенського.

  

  

Два автомобілі будуть обслуговувати  КЗ «Нововоронцовський  районний центр первинної медико-санітарної допомоги»  та КЗ «Нововоронцовська центральна районна лікарня».

В знаковій для Нововоронцовського району події взяв участь та виступив  з вітальним словом  народний депутат  України Одарченко  Ю.В.

Хрещенівський сільський голова  Карнаухий Ю.О. щиро  подякував Бідному М.М., Одарченку Ю.В.,  Мангеру  В.М.,  всім хто долучився  до придбання автомобілів  для сільських амбулаторій  та ФАПів та підкреслив, що не слова,  а такі дії  і події  переконують, що  є надія  на  розбудову сіл.

На завершення голова Нововоронцовської районної ради М.М. Бідний наголосив, що  досягнутий  результат  став можливим завдяки  співпраці сільських рад, районної та обласної рад, депутатів всіх рівнів.

Сподіваємось, що придбанні медичні автомобілі дозволять забезпечити вчасне надання сільському населенню нашого району  первинної  медичної допомоги та стимулювати стабільність  кадрового потенціалу лікарів та середнього медичного персоналу в медичних закладах.