Порядок та умови надання безоплатних та платних послуг КНП «Нововоронцовська центральна районна лікарня»

Медичні послуги після реформування

Згідно Державної програми медичних гарантій передбачається, що безкоштовно надаватимуться певні медичні послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації. Спеціалізовані медичні заклади мають підписати контракт із НСЗУ, щоб отримувати кошти з національного бюджету за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

З 1 квітня поточного року КНП «Нововоронцовська ЦРЛ» уклала договори з національною службою на надання медичних послуг з амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної допомоги населенню, тобто з 1 квітня 2020 року безкоштовно можна отримати певний перелік медичних послуг. Але за умови, що спочатку пацієнт звернеться до сімейного лікаря, терапевта, педіатра і отримає направлення до вузького спеціаліста. Маючи на руках направлення, пацієнт зможе отримати консультацію в спеціалістів (від гінеколога до ортопеда) для дітей і дорослих, параклінічні обстеження, невідкладну та дитячу стоматологічну допомогу. Що стосується стаціонарного лікування, то безоплатними є хірургія в стаціонарі для дітей і дорослих; стаціонарна допомога дорослим і дітям з не хірургічними захворюваннями.

Медреформа передбачає, що пацієнт сам обирає лікарню і спеціаліста, де хоче проконсультуватися чи прооперуватися. Також запроваджуються електронні медичні книжки для пацієнтів та електронні лікарняні.

Платити самостійно доведеться за всі медичні послуги, якщо людина не підписала декларацію з сімейним лікарем. Тоді в будь-якому медичному закладі треба буде оплатити консультацію у вузького спеціаліста (без направлення лікуючого/сімейного лікаря, педіатра або терапевта), обстеження та аналізи, які не входять до призначених лікарем.

Також із власної кишені доведеться оплатити покращені умови лікування, наприклад, окрему палату чи особливе харчування. За свій рахунок доведеться робити щеплення, які не входять до національного календаря, наприклад, від вітряної віспи чи менінгококових інфекцій. Платними будуть оздоровчий масаж, отримання медичних довідок (для водійських прав, закордонних віз, профілактичних оглядів), інші немедичні послуги. Без направлення від лікаря безкоштовно по екстрену медичну допомогу можна буде звернутися лише до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра та нарколога.

КНП «Нововоронцовська ЦРЛ» подано на затвердження Нововоронцовської районної ради наступний перелік платних послуг:

– оздоровчий масаж;

– операції штучного переривання вагітності в амбулаторних умовах (методом вакуум-аспірації у разі затримки менструації терміном не більш як на 20 днів) та у стаціонарі (до 12 тижнів вагітності), крім абортів за медичними і соціальними показаннями;

– медичні огляди: попередні та періодичні профілактичні огляди (медичний огляд працівників певних категорій, які працюють на важких роботах і роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці;  попередній медичний огляд робітників на одержання права торгівлі продтоварами і профілактичний медичний огляд працівників харчоблоку, магазину продтоварів,  підприємств  і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може привести розповсюдження інфекційних захворювань);

для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї,

для отримання посвідчення водія транспортних засобів;

– лабораторні, діагностичні та консультаційні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря;

– видача копії медичної довідки, витягу з історії хвороби

– планова стоматологічна допомога дорослим

–  послуги пралень за договорами;

–  транспортні послуги.

Всі інші медичні послуги доступні в нашій лікарні будуть безоплатними для населення. В залежності від зміни обсягів медичної допомоги та матеріально-технічної бази закладу в подальшому можливі зміни в наведеному переліку.

В.о. директора

КНП «Нововоронцовська центральна районна лікарня» О.Є. Діденко