ПАМ’ЯТКА ДЕКЛАРАНТА

Шановні декларанти! З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Просимо Вас відповідально поставитись до змісту інформації, яку ви зазначаєте у декларації. Зверніть увагу, що більшість інформації, необхідної Вам для заповнення декларації, міститься у відкритих державних реєстрах.

Також звертаємо увагу на деякі відмінності від кампанії декларування попереднього року.

Так,  відповідно до наказу   Національного агентства  з питань запобігання корупції від 12 грудня 2019 року №168/19,  з 1 січня 2020 року вводиться нова форма декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Документ також  затверджує нову  форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування. Зміни форми декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» №140-IX від 2 жовтня 2019 року.

З 1 січня 2020 року суб’єктам декларування при заповненні декларації необхідно буде зазначити відомості про свій унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та вказати відповідні номери членів сім’ї. Такі зміни до статті 46 Закону України «Про запобігання корупції» набули чинності 18 жовтня 2019 року (Закон № 140-IX). Унікальний номер запису в Реєстрі представлений двома послідовностями з восьми та п’яти цифр, розділених текстовим символом “-” та є незмінним. У разі відсутності у суб’єкта декларування або членів його сім’ї УНЗР, передбачено  можливість обрання суб’єктом декларування відповідного значення цього поля в декларації.

Також нагадуємо, що статтею 52  Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента.

У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство шляхом заповнення на офіційному веб-сайті  агентства електронної форми «Повідомлення про суттєві зміни». Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Слід пам’ятати, що за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачено адміністративну відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а за умисне неподання декларації – кримінальну відповідальність згідно Кримінального кодексу України.

Просимо вас відповідально поставитись до змісту інформації, яку ви зазначаєте у декларації.

Здійсніть своєчасну подачу е-декларацій!

         За  додатковою інформацією  можна звернутися до  виконавчого апарату районної ради.